צריכים שירותי גרירה? צרו עמנו קשר כבר עכשיו!

טיפול לרכב עד הבית

בעידן שבו קיימים כל כך הרבה סוגי רכבים, לעיתים הנושא של הטיפול השגרתי מעט מבלבל. בתוך כך, רגע לפני שמזמינים טיפול לרכב עד הבית או מגיעים למוסך, חשוב להבין מה הטיפול אמור לכלול. בין אם יש לכם רכב היברידי, חשמלי, בנזין או דיזל, המדריך הבא עבורכם.

כל כמה זמן צריך לבצע טיפול לרכב?

אם אתם שואלים את עצמכם לגבי טיפול לרכב כל כמה זמן, יש לקחת בחשבון את סוג הרכב, את שנת הייצור שלו, הקילומטראז' וכן המצב התחזוקתי הכללי שלו. רבים מהאנשים אפילו שואלים מה קורה אם לא עושים טיפול לרכב, כאשר התשובה לכך היא תמיד אותו דבר – נוצר בלאי מתמשך הגורם לתקלות שונות. בהיבט הזה, טיפול לרכב עד הבית יכול לכלול את התחזוקה הבאה:

  • בלמים: בדיקת הרפידות וכן צלחות הבלם וכן החלפה במקרה הצורך (או חריטת צלחות בלם).
  • שמנים ונוזלים: טיפול לרכב בבית הלקוח כולל החלפת שמן מנעו ובדיקת נוזל קירור, שמן גיר, נוזל הגה ועוד.
  • מסננים: החלפת המסננים תכלול את פילטר המזגן והמנוע וכן מסנן השמן.

 

טיפול לרכב עד הבית

מה חשוב לדעת על טיפול שוטף לרכב?

הדבר הראשון שצריך לדעת הוא, שבכל רכב הטיפול התקופתי הוא שונה ומתבצע במועדים שונים. למשל, חלק מהרכבים מצריכים טיפול בכל 10,00 ק"מ או בכל שנה (המוקדם מבניהם), בעוד שרכבים אחרים מצריכים טיפולים שוטפים בכל 15,000 ק"מ. זאת, כאשר מדובר על רכבי בנזין ודיזל, כולל רכבים היברידיים. זאת, לעומת רכבים חשמליים אשר מצריכים טיפול לפי הוראות יצרן ובאופן פחות תדיר.

 

כל כמה זמן לבצע טיפול שוטף לרכב בממוצע?
 12,500 ק"מ
15,000 ק"מ משך זמן

10,000 ק"מ

הזמנת מוסכניק נייד עד הבית – חיסכון עלויות אדיר

הזמנת מוסכניק נייד עד הבית משמע חיסכון אדיר בעלויות הטיפול, מכיוון שהמוסכים מגלמים במחירים שלהם את כלל עלויות אחזקת המוסך (כולל שירותי קבלה, פועלים וניקיון, שכירות וארנונה ואפילו קפה בחדר המתנה).

 

אם אתם מעוניינים להזמין טיפול לרכב עד הבית, אתם בעצם מאפשרים לעצמכם לחסוך את כל העלויות שלעיל, ובכך להוזיל משמעותית את מחיר הטיפול. באופן כללי, טיפולי 10,000 לרכב יכולים לעלות בין כ-650 ₪ - 2,500 ₪, מה שעשוי להיות זול בכ-10% - 25% באמצעות טיפול רכב עד הבית.  צרו קשר כעת עם גרר פלוס עבור הוזלת טיפול רכבכם. 

 

מחיר טיפול לרכב עד הבית בממוצע

מחיר טיפול לרכב עד הבית בממוצע: 1600 ₪

טווח מחיר גבוה 2500 ₪

טווח מחיר נמוך 650 ₪

מה קורה אם לא עושים טיפול לרכב?

אם השאלה היא מה קורה אם לא עושים טיפול לרכב, התשובה תהיה: בלאי מתמשך. למשל, אי החלפת מסננים מובילה בד"כ לסתימות במערכת והצטברות של פסולת. זה רלוונטי לפילטר המנוע, השמן, המזגן ועוד. כמו כן, אי החלפת ברקסים מובילה לסכנה בטיחותית.

 

כאשר מדובר על בלמים, יש להפריד בין רפידות לבין צלחות ("דיסק"). בתוך כך, אנשים לפעמים מעדיפים לדחות החלפה של רפידות, מה שמוביל לשחיקה של הצלחות. בעוד שהרפידות עשויות ברזל יצוק אשר מרופד בפחם פעיל דחוס (הפחם הוא זה שבולם את הרכב), כאשר אותו פחם נשחק ולא מחליפים אותו, הברזל היצוק הוא זה שמתחיל להתחכך בצלחת (ה-"דיסק"). זוהי רק דוגמה אחת לאופן שבו דחיית טיפולים מובילה לתקלות נוספות.