צריכים שירותי גרירה? צרו עמנו קשר כבר עכשיו!

החלפת אלטרנטור עד הבית

הרכב לא מניע בדיוק ברגע הכי לא מתאים? כאלו הם חוקי מרפי, אבל חשוב לדעת שבימינו יש פתרונות מיידיים לבעיות מסוגים אלו. רגע לפני שמזמינים מוסכניק נייד, החלפת אלטרנטור עד הבית או החלפת מצבר, חשוב להבין מה בדיוק הבעיה וכמה עתיד לעלות התיקון שלה.

איך עובד אלטרנטור?

רגע לפני שנדבר על החלפת אלטרנטור בבית הלקוח או במוסך, בואו נבין מהו האלטרנטור וכיצד הוא פועל. אלטרנטור הוא חלק ברכב אשר מחובר למנוע ע"י רצועה, כאשר אותה רצועה מסתובבת בזמן שהמנוע פועל. בעוד שהרצועה מסתובבת במהירות ויוצרת אנרגיה מכאנית, האלטרנטור מפיק מאותה אנרגיה מכאנית את האנרגיה החשמלית הנדרשת להתנעת המצבר וטעינתו. וזה בעצם תפקידו של האלטרנטור – להניע ולהטעין את המצבר.

 

אלטרנטור לרכב

כיצד לתפעל מצב של אלטרנטור או מצבר לא תקינים?

כאמור לעיל, תפקידו של האלטרנטור הוא להטעין ולהניע את מצבר הרכב – כל עוד המנוע עובד. לכן, אם האלטרנטור אינו תקין, גם נסיעה של 5 שעות או אפילו יותר ארוכה - לא תאפשר למצבר להיטען. בשלב הראשון, חשוב לבדוק את תוקף המצבר שלכם, או לחילופין, להזמין החלפת אלטרנטור עד הבית. אם הבעיה היא המצבר תצטרכו להזמין מוסכניק להחלפת מצבר עד הבית.

 

אם עברו למעלה מכמה שנים מאז שרכשתם את המצבר (נניח מעל 3 – 5 שנים), ייתכן שהמצבר הוא הבעיה. במקרה זה יש לחבר כבלים למצבר הרכב, להניע אותו ולהשאיר את הרכב מונע כדי שהמצבר ייטען ע"י האלטרנטור.

 

אחרי כמה שנים לבדוק אם הבעיה היא המצבר?
4 שנים
5 שנים משך זמן

3 שנים

מה הבעיות האופציונאליות באלטרנטור?

ישנן כמה בעיות אפשריות באלטרנטורים של רכבים, כאשר אחד מהגורמים לתקלות אלו הוא דווקא הגורם האנושי. טיפ לשמירה על האלטרנטור – כאשר אתם עוזרים לאנשים אחרים להניע את רכבם, תמיד תקפידו על חיבור כבלי פלוס לפלוס ומינוס למינוס. אחרת, רוב הסיכויים שייגרם נזק לאלטרנטור.

 

מעבר לגורם האנושי, ייתכנו גם בעיות הכוללות קריעה של רצועת האלטרנטור, ובמקרה זה האלטרנטור לא יוכל להפיק אנרגיה חשמלית. כמו כן, ווסת האלטרנטור גם יכול להתקלקל לעיתים, כאשר תקלה זו יכולה להוביל לאי טעינה או אפילו טעינת יתר. אם אתם שמים לב שהאורות של הרכב מרצדים, ייתכן שהבעיה היא אכן טעינת יתר.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9897825

 

>>>אולי גם יעניין אתכם טסט עד הבית

החלפת אלטרנטור בבית הלקוח – למה עדיף?

אולי לא יצא לכם לחשוב על זה, אבל כאשר אתם נכנסים למוסך, אתם בעצם משלמים לא רק על תיקון האלטרנטור. אתם משלמים על פקידת הקבלה, עובדי הניקיון של המוסך, את משכורתם של העובדים במחסן החלפים, על הקפה שמגישים במוסך ועל כל דבר אחר שתראו בין קירות המוסך.

 

כאשר אתם מזמינים החלפת אלטרנטור בבית הלקוח, אתם חוסכים את כל העלויות הנ"ל, מה שהופך את השירות לחסכוני הרבה יותר מאשר הגעה למוסך. אם החלפת אלטרנטור (או שיפוץ) יכולה לעלות בין כ-800 – 2,000 ₪, אז מוסכניק נייד עשוי לגבות כ-15% - 25% פחות על תיקון זה. צרו קשר עם גרר פלוס כדי לאתר מוסכניק עד הבית להחלפת אלטרנטור באזור מגוריכם.

 

מחיר החלפת אלטרנטור עד הבית בממוצע

מחיר החלפת אלטרנטור עד הבית בממוצע: 1400 ₪

טווח מחיר גבוה 2000 ₪

טווח מחיר נמוך 800 ₪