צריכים שירותי גרירה? צרו עמנו קשר כבר עכשיו!

איך להחליף גלגל

צריכים להחליף את הגלגל ברכב שלכם? בעמוד שלפניכם תראו מה סדר הפעולות הנכון של החלפת גלגל ברכב כדי לבצע זאת בצורה נכונה ויותר חשוב מכך בטוחה, אז איך להחליף גלגל? הבינו:

איך להחליף גלגל ברכב?

קודם כל יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני החלפת גלגל. את הציוד הנדרש לרוב תמצאו בבגאז' מתחת לשטיח, קדימה בואו נתחיל - איך מחליפים גלגל ברכב?

 • אפוד זוהר ומשולש: אם אתם עוצרים בצד הדרך ורוצים להחליף גלגל חשוב לומר שבטיחות תמיד היא בראש סדר העדיפויות וחשוב לדאוג ללבוש את האפוד הזוהר. בנוסף אם אתם נמצאים באזור עמוס חשוב לפתוח גם את המשלוש על מנת שרכבים ידעו לא להתקרב אליכם.
   
 • גלגל רזרבי: כמובן שאם אתם צריכים להחליף גלגל, יש צורך בגלגל רזרבי כדי שיוכל להוות כחלופה לגלגל הקיים. שימו לב שאסור לנסוע על גלגל רזרבי לאורך זמן, רק לצורך נסיעה קצרה למוסך ואז צריך להחליף לגלגל המקורי.
   
 • מפתח הגלגלים: לפני השימוש בג'ק צריך לוודא שמפתח הגלגלים שלכם אכן מתאים לגלגלי הרכב שלכם.
   
 • ג'ק: או בשמו העברי מגבה - זה הכלי שאיתו תרימו את הרכב על מנת שיהיה ניתן להוציא את הגלגל הבעייתי.

 

ג

מה סדר הפעולות הנכון של החלפת גלגל ברכב?

למדו איך להחליף גלגל שלב אחר שלב! זהו סדר הפעולות הנכון של החלפת גלגל ברכב:

 1. רכב במישור: בשביל להחליף גלגל ברכב חשוב לוודא שאתם במישור. עברו לניוטרל והורידו את הבלם בזהירות. שימו לב שאם הרכב מתחיל להדרדר הרימו את הבלם מיד וחפשו מקום אחר. החלפת גלגל ברכב שמדרדר מהווה סכנת חיים וגם סכנה לרכב.
   
 2. שחרור קל של הברגים: קחו את מפתח הברגים וסובבו שמאלה, אבל לא עד הסוף רק קצת על מנת לשחרר את הברגים מעט, זה יעזור לכם מאוד לאחר מכן. עקב כך שהגלגל נמצא על הכביש ומופעל עליו לחץ שלב זה יהיה קשה יותר ותצטרכו להפעיל הרבה כוח בשביל לעשות זאת, ולעיתים אפילו לעמוד על המפתח על מנת לשחרר אותו.
   
 3. הכניסו את הג'ק: הג'ק צריך להיות במקום הייעודי שלו שנמצא קרוב לגלגל. את המקום תוכלו למצוא בספר הרכב. אם ספר הרכב לא נמצא לידכם והוא לא מסומן לכם חפשו עם היד, ליד הגלגל התקול, אזור שעשוי ממתכת חזקה ולא פלסטיק.
   
 4. הגביהו את הרכב: זה הזמן להגביה את הרכב שלכם. שימו לב שמספיק להרים אותו כמה ס"מ בודדים רק כדי שירד הלחץ ותוכלו להחליף את הגלגל. כדי לבדוק אם הרמת מספיק תוכלו לנסות להזיז מעט את הגלגל ולראות אם הוא מעט משוחרר.
   
 5. ודאו שהרכב מוחזק היטב: זה שלב שנהוג לחפף בו, אבל אסור לחפף בו. ודאו שאין רגל או יד (או כל איבר אחר) של מישהו ובדקו האם הג'ק מחזיק היטב את הרכב. ודאו שהוא אנך לרצפה ולא נמצא בשיפוע כי הוא עלול ליפול. בנוסף ודאו שכשאתם יוצרים לחץ הרכב לא זז ואתם לא שומעים חריקות מהג'ק.
   
 6. שחרור הברגים והחלפת הגלגל: קודם שחררתם את הברגים בשביל להגיע לשלב הזה יותר בקלות. עכשיו הוציאו את כל הברגים ואת הגלגל התקול ואז הכניסו את הגלגל החדש. מומלץ לשים את הגלגל הישן מתחת לרכב כך שגם עם יש בעיה עם הג'ק הוא ישמש בתוך שכבת בטיחות נוספת.
   
 7. סגרו את הברגים: אחרי ששמתם את הגלגל החדש זה הזמן לשים את הברגים. בשלב זה עדיין אין צורך לנעול אותם, רק לשים אותם על מנת שלא יברחו.
   
 8. הוציאו את הגלגל הישן ושחררו את הג'ק: אם שמתם את הגלגל התקול מתחת לרכב זה הזמן להוציא אותו ולאחר מכן לשחרר את הג'ק. אחרי ששחררתם את הג'ק חזקו את הברגים ונעלו אותם. אם אתם לא בטוחים אם חיזקתם את הגלגל כמו שצריך כדאי להתקשר לבעל מקצוע ולשלוח לו תמונה כדי לוודא מפני שלנסוע על גלגל שלא מוברג כמו שצריך זו סכנה.
   
 9. סעו למוסך: כמו שאמרנו לכם קודם לא נוסעים על גלגל חלופי יותר מדי זמן, ולכן הפעולה שאתם צריכים לעשות עכשיו הוא לנסוע למוסך כדי לתקן את הגלגל שלכם.

 

איך להחליף גלגל

החלפת גלגל - מתי נצטרך?

חשוב להבדיל בין שני סוגי גלגלים בלי אוויר: אחד זה גלגל שירד לו לחץ האוויר, והשני זה גלגל עם פנצ'ר. איך יודעים מה ההבדל?

 • נסיעות קודמות: חשבו רגע על הנסיעות הקודמות שלכם. אם העמסתם על הגלגל יותר מהרגיל, היו הרבה אנשים או מוצרים כבדים כנראה שהוא רק התעייף קצת וצריך אוויר, אבל לא בהכרח להחליף.
   
 • כל הצמיגים או רק אחד? דרך נוספת היא לבדוק האם בכל הגלגלים יש בעיה או רק באחד? במידה וזה בכולם כנראה שמדובר בחוסר אוויר מפני שהסבירות שיש לכם פנצ'ר בכל הגלגלים הוא לא גדול אלא אם כן נסעתם בשדה ברגים וזכוכיות לאחרונה.
   
 • הקשיבו לגלגל: בזהירות כמובן. הצמידו את האוזן ונסו לשמוע האם אוויר בורח. במידה וכן כנראה שהתשובה היא שיש לכם פנצ'ר בגלגל הזה. אם לא שמעתם זה לא בהכרח אומר שאין פנצ'ר, כי ייתכן שהפנצ'ר בדיוק מכוסה אז תוכלו להזיז מעט את הגלגל ולהקשיב שוב.

 

מה גיליתם? מה כנראה הבעיה?
נסיעות קודמות עם הרבה אנשים לחץ אוויר נמוך
בעיה בגלגל בודד פנצ'ר
בעיה בכל הגלגלים לחץ אוויר נמוך
שומעים אוויר יוצא מהגלגל פנצ'ר

 

>>>אולי יעניין אתכם גם איך ממלאים אוויר בגלגלים

מסתבכים? הזמינו שירותי מוסך נייד

לא כולנו תמיד מסתדרים עם החלפת גלגל ברכב ולפעמים אנחנו צריכים עזרה. במקרה הזה תוכלו להזמין באמצעות פורטל גרר פלוס שירות של החלפת גלגל עד הבית. התקשרו וקבלו עד 3 הצעות ממוסכים ניידים שגרים באזור שלכם שיבואו להחליף לכם את הגלגל. השירות עצמו עולה בין 150 - 250 ש"ח, אז הוא בהחלט לא יקר מאוד.

 

מחיר החלפת גלגל בממוצע

מחיר החלפת גלגל בממוצע: 200 ₪

טווח מחיר גבוה 250 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪