צריכים שירותי גרירה? צרו עמנו קשר כבר עכשיו!

חילוץ רכב מהשטח

חילוץ רכב מהשטח מצריך ממכם, בעלי הרכב, לא מעט עבודה. יש לאתר ג'יפ מספיק חזק שיהיה מוכן לעזור לכם, לוודא שיש לכם רצועות גרירה מספיק חזקות, וכן לוודא שאתם יודעים בדיוק היכן לחבר את אותן רצועות. כדי להימנע מטעויות יקרות, גרר פלוס ריכז עבורכם כמה טיפים חשובים.

חילוץ רכב מהשטח

בין אם יש צורך להזמין שירות חילוץ רכב מבוץ, חילוץ רכבים משטח סלעי או מתוך תוואי שטח מורכב אחר, יש לקחת בחשבון את סוג הרכב ואת המיקום המדויק בו הוא תקוע. כמו כן, חשוב להבין מה הוביל לתקיעה של הרכב. האם הוא רק תקוע בבוץ? האם יש ברכב תקלה נוספת שהובילה למצב זה? בהתאם לכך, יש לשקול את האופציות הבאות:

 

  • מוסכניק נייד: אם הרכב נתקע בשטח עקב תקלה, אפשר להזמין מוסכניקים ניידים בכל חלקי הארץ. זאת, בהנחה שאין צורך להגיע למוסך עבור תיקון מורכב.
     
  • חילוץ: במקרים בהם אין כל תקלה ברכב, אפשר להזמין חילוץ רכב מהשטח בעלויות ממוצעות של כ-350 ₪ - 750 ₪ ומעלה.
     
  • גרירת רכב: במקרים בהם מוסכניק נייד לא יכול לסייע בפתרון תקלה מורכבת, יש להזמין גרירת רכבים מהשטח למוסך.


>>>אולי יעניין אתכם גם מחירון גרירה

במה חילוץ רכב מהשטח שונה מחילוץ אספלט?

צריכים גרירה מהשטח? אם כך, חשוב לדעת שגרירת רכב משולי הכביש היא דבר אחד, בעוד כי חילוץ רכב מהשטח או חילוץ רכב מבוץ הם דברים אחרים לגמרי. בזמן שהאספלט קשיח ומפולס, תוואי השטח המורכבים למיניהם עשויים מאוד להקשות על חילוץ רכבים בשטח. 
בין אם מדובר על בוץ, סלעים או כורכר, יש לכך השלכות על האופן בו גוררים את הרכב. לדוגמה, שטח סלעי יצריך בדיקה מקפידה מאוד וגרירה מאוד איטית, שכן הרכב יכול בקלות להיחבט בסלעים ולקבל מכות למטה, בטמבון ואפילו בשאסי (שלדת הרכב).

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9897825

 

מה חשוב לדעת על חילוץ רכב מבוץ?

כאשר מדובר על חילוץ רכב מבוץ, יש לקחת בחשבון את סוג הבוץ, עד כמה הוא עמוק ובאיזה אופן הרכב שקע ונמצא כרגע. במידה שהרכב שקוע עד עומקי הבוץ, ואולי אפילו הבוץ מגיע לתא הנוסעים, יש לפעול במהירות כדי למנוע נזקים נוספים.

 


הבוץ עשוי לחדור לא רק לתא הנוסעים, אלא גם למנוע, למסננים השונים של הרכב, למערכת הפליטה של הרכב ועוד. לכן, חילוץ רכב מבוץ חייב להתבצע אך ורק כאשר הרכב כבוי! זאת, כדי שהמנוע וחלקי הרכב לא ישאבו מים ובוץ לתוכם.

 

חילוץ רכב מהשטח

ההבדל בין חילוץ מהבוץ לחילוץ בשטח סלעי

בשונה מחילוץ בשטח בוצי, חילוץ מהשטח לעיתים יצריך את הגרירה של הרכב התקוע כאשר הוא מונע. זאת, כדי לסייע לגרר בחילוץ בשטח מורכב. כאשר הרכב התקוע מונע, הגרר יכול לבקש מהנהג "לתת גז", לנווט עם ההגה ולסייע באופן כללי בחילוץ הרכב.

 


כאשר מדובר על חילוץ רכב מבוץ עמוק, אולי אפילו אגם או נחל, הרכב ברוב המקרים חייב להיות כבוי, כפי שציינו לעיל. זה ההבדל העיקרי בין 2 סוגי החילוץ האלו, האחד עשוי להצריך שת"פ בין הגרר לרכב התקוע (חילוץ בשטח), בעוד שהשני (חילוץ רכב מהבוץ) יצריך זהירות יתרה ומנוע דומם.